ho, ho, ho! #5 – prezenty dla wielbicielek kwiatów

Jeszcze do niedawna paprotki i fikusy kojarzyły się jedynie z pokojem nauczycielskim lub szarym mieszkaniem w bloku z wielkiej płyty. Przez długi czas próżno było szukać roślin doniczkowych w minimalistycznych betonowych lub skandynawskich wnętrzach. Zieleń w czterech ścianach wróciła jednak do łask i to w jakim stylu! Kwiaty stały się modnym dodatkiem a co za tym idzie, wybór prezentu dla zapalonej domowej ogrodniczki to teraz przysłowiowa bułka z masłem.

O roślinach

Na początek coś, co na pewno znajdzie się w mojej biblioteczce – „O roślinach” autorstwa poznańskiego duetu florystycznego. Jeśli jeszcze nie słyszałyście o Kwiaty i miut to koniecznie odwiedźcie ich osobiście, w urokliwej kwiaciarni na Jeżycach, lub wirtualnie na profilu intagramowym. Miłość do roślin kapie z każdego zdjęcia. Bez nadęcia – lekko i naturalnie.

„Tym razem Radosław Berendt i Łukasz Marcinkowski zajmują się domową uprawą roślin, prezentują i opisują około 50 gatunków kwiatów doniczkowych, w przystępny sposób przybliżą, jak się nimi opiekować, jak podlewać, nawozić, jakie stanowisko dla nich wybrać. Oprócz tego w książce czytelnik znajdzie mapę polskich oranżerii oraz eseje o roślinach w sztuce, ich wpływie na nasze zdrowie i samopoczucie.  A także step by step, jak przygotować las w słoiku, kokedamę oraz porady dotyczące aranżacji oplątw.”

Lustereczko powiedz przecie, kto ma najpiękniejsze kwiaty na świecie?

Kolejna propozycja jest wyjątkowo kobieca – nie dość, że kwiaty to jeszcze z lustrem. Artystyczne szkło do hodowli roślin od Alexa Workshop może być jednym z najbardziej oryginalnych prezentów w te święta. Idealne pojemniki do hodowli tropikalnych oplątw, które w ostatnich sezonach zdecydowanie podbiły salony. Efektowne i nie wymagające szczególnej pielęgnacji – doskonały wybór dla osób zaczynających dopiero swoją przygodę z domowym ogrodnictwem. Wyczerpującą instrukcję, jak zabrać się do hodowli tych ciekawych roślin i które gatunki najlepiej wybrać znajdziecie tu.

heksagon

koło

Na donicę

Nawet tak, z pozoru, nudny przedmiot może być świetnym prezentem. Może być ręcznie robiona, betonowa, metalowa lub papierowa, minimalistyczna, folklorystyczna lub surrealistyczna. Po prostu dopasuj swój wybór do gustu i charakteru przyszłej właścicielki / przyszłego właściciela. Oto kilka naszych typów z rodzimego podwórka.

 

betoniczki

więcej betonu

Azorek

w tulipany

wiosenne wzory

flower power, girls!