ho, ho, ho! #3 – prezent na imprezę firmową

Zakup prezentu dla najbliższej osoby potrafi być nie lada wyczynem. Ale znalezienie trafionego upominku dla kogoś, kogo (prawie) w ogóle nie znasz, to dopiero wyzwanie! Na dodatek musi być w  rozsądnej cenie by zmieścić się w określonym budżecie. Grudzień to okres wszelkich imprez firmowych i mikołajkowych lub przyjęć u szefa, na które nie wypada przyjść z pustymi rękoma. Dla jednych świetna integracja, dla innych nerwowe poszukiwania.

Dozwolone od lat 18!

Zasada numer jeden: butelka dobrego wina. Neutralny pewniak, o ile oczywiście osoba, która ma być obdarowana nie słynie z abstynencji. Z uwagi na porę roku polecamy wino czerwone, najlepiej wytrawne. Wybór konkretnego gatunku zależy od kwoty, jaką chcesz (musisz) przeznaczyć. Taki prezent na pewno znajdzie zastosowanie na świątecznym przyjęciu lub poczeka na swoje pięć minut w domowej piwniczce. P.S. Zapisując się na newsletter, otrzymacie żniżkę (20%) na pierwsze zakupy!

Walking around Christmas Tree

Świąteczna atmosfera udziela się wszystkim. Czemu więc nie upominek typowo świąteczny? Przy odrobinie wysiłku możecie znaleźć coś naprawdę wyjatkowego i oryginalnego, co spowoduje, że czyjeś święta będą po prostu piękniejsze – idealny prezent. Jeśli nie wpisze się w styl domowej choinki, może ozdobić biuro. Pole do popisu jest tutaj duże, od prostej uniwersalnej ozdoby do czegoś bardziej spersonalizowanego. Poniżej znajdziecie kilka moich propozycji. Może przy okazji odkryjecie coś dla siebie.

literka

rower

balon dla podróżnika

                                                        wesoła sówka                                                               elf

 

Karta podarunkowa

Jeśli miałyście okazję przeczytać zakładkę „O nas„, wiecie, że jedna z nas, a konkretnie ja, od dłuższego czasu mieszka w Berlinie. Uniwersalnym prezentem wśród naszych zachodnich sąsiadów jest tzw. „Gutschein”, czyli kupon lub karta podarunkowa. Może być na wszystko, począwszy od pobliskiej piekarni, przez ciuchową sieciówkę i dzień w spa, aż do skoku na spadochronie. Wybór należy do ciebie, lecz w takim przypadku postawiłabym na coś neutralnego. Dobrym i praktycznym rozwiązaniem jest karta podarunkowa Empik, Multikino lub Media Markt. Kartę można łatwo zapakować w kopertę, dołączając świąteczne życzenia.

 

 

Pan Hilary

Nie trzeba umiejętności dedukcji na miarę Sherlock’a Holmes’a, by stwierdzić, czy ktoś nosi okulary. Dlatego tę propozycję kieruję do tych z was, które szukają eleganckiego i praktycznego prezentu dla koleżanki/kolegi z biura, którego trudno nazwać bliskim.

klasyczna elegancja

ręcznie robione

stojak na okulary

Biurowy standard

Biuro równa się kawa – nie da się zaprzeczyć. Tę propozycję trudno także nazwać oryginalną. Polecam ją jedynie w sytuacji, kiedy wylosowałaś w mikołajkowej loterii Jolę z księgowości, którą widzisz tylko z daleka w porze lunchu. Kubek do kawy/herbaty to coś, co w końcu zawsze znajdzie zastosowanie. A do tego może być naprawdę ładny!

muffinkowy

eleganckie espresso