ho, ho ho! #2 – prezenty dla joginek

„feeling young and being healthy is everything” –  ten prosty cytat pochodzi ze strony internetowej Tao Porchon-Lynch – jednej z najstarszych żyjących joginek świata. 92-letnia Hinduska jest najlepszą reklamą jogi i medytacji, jaką tylko można sobie wyobrazić. Szczupła, uśmiechnięta i pełna charyzmy znacznie odbiega od stereotypu staruszki. Jeśli nie interesowałaś się jogą do tej pory i na ten artykuł trafiłaś przypadkiem, to naprawdę polecam  ci najpierw zajrzeć na stronę Tao. Jeżeli zdążyłaś już połknąć bakcyla lub szukasz prezentu dla znajomej fanki jogi, to czytaj dalej.

Oprócz oczywistych korzyści zdrowotnych, joga ma też jedną bardziej banalną zaletę – nie wymaga drogiego sprzętu. O ile do biegania potrzebujesz dobrych butów, do kolarstwa odpowiedniego roweru, o tyle do jogi wystarczy chęć i kawałek ziemi lub podłogi. My dziewczyny, nie byłybyśmy jednak sobą, gdybyśmy przy tej okazji nie życzyły sobie również jakiegoś dodatkowego bodźcaa. W końcu wszystko można zrobić lepiej i ładniej.

Mata

Myślę, że w tym miejscu zgodzi się ze mną każda joginka. Jeżeli miałabym wybrać jeden jedyny jogowy „gadżet”, byłaby to antypoślizgowa mata. Bose stopy na panelach są uciążliwe przy nawet najprostszych asanach. Ponieważ uprawianie jogi często idzie w parze z konkretnym światopoglądem, na prezent szczególnie polecam maty wykonane z naturalnych i biodegradowalnych materiałów, takich jak kauczuk, bawełna i juta.

                              marmurkowa                                             jutowa                                                bawełniana

ultralekka podróżna

 

Hot yoga

Prawdziwy technologiczny „gadżet” w prostym świecie jogi. Mata i ręcznik w jednym! Idealna do uprawiania jogi w podwyższonej temperaturze lub do zabrania w podróż. Dodatkowo, pochłonięta wilgoć zwiększa właściwości antypoślizgowe!

do intensywnych sesji

słoń

Odpowiednie wdzianko

Jak w każdej innej dziedzinie życia, im lepiej wyglądasz, tym pewniej się czujesz. O ile joga oznacza raczej prostotę, skromność i pokorę, o tyle w święta chodzi raczej o sprawianie przyjemności i rozpieszczanie. Dlatego jest to świetna okazja, by sprawić ulubionej jogince coś specjalnego.

jesienna kolekcja

W cztery oczy

Ta prezentowa propozycja dotyczy osób, które chcą na upominek przeznaczyć większy budżet. Wyjazd z jogą w tle – prawdziwy relaks – urlop, joga i medytacja w jednym. Oferty zaczynają się od 490 zł, idealna opcja, jeśli większą grupą poszukujecie jednego prezentu!

joga w Europie

joga w Tajlandii

keep calm and do yoga, girls!

Podziel się: