na językach.

Lato. Właśnie mija pół roku odkąd postanowiłaś regularnie trenować, więcej czytać i uczyć się języków. Jeśli osiągnęłaś sukces i zostałaś oczytaną, wysportowaną poliglotką, to możesz w tej chwili wyłączyć komputer i zrobić sobie drinka, zasłużyłaś! Jeśli jednak byłaś zbyt zapracowana, okoliczności nie sprzyjały noworocznym postanowieniom, wymarzone wakacje za pasem, a ty ciągle rozumiesz tylko „train station”, to… zrób sobie mocniejszego. Wróć jednak zaraz i czytaj dalej – może się przydać.

Będzie o językach.

Dobra wiadomość jest taka, że efektywne szlifowanie języka nie przypomina już w niczym nudnych metod ze szkolnej ławy. Mało tego, możesz teraz dopasować sposób nauki do trybu życia – poniżej kilka przyjemnych sposobów nauki języków obcych.

Drogę do pracy „umilają” ci codziennie te same radiowe hity? Desperackie poszukiwania innej stacji lepiej zastąpić audiobookiem. Choć to wynalazek nie pierwszej świeżości, jest bardzo pożyteczny. I wciąż na topie. Ulubiony detektyw, czarodziej czy nawet Christian Gray o wielu twarzach, koniecznie w obcym języku, nastroją cię lepiej niż radio Brązowe Przeboje. Słówka same wpadają do głowy, a godzina w korku mija w mgnieniu oka. Szeroki wybór audiobooków znajdziesz tutaj.
UXKE7VWPCY

Sporą część twojego dnia spędzasz przed komputerem, a amerykański serial o lekarzach oglądasz bez napisów? W takim razie może warto dopisać w CV kolejną umiejętność, np. dzięki darmowemu dodatkowi do Google Chrome. Wybierając w ustawieniach swój poziom zaawansowania, decydujesz ile i jakie słówka zostaną przetłumaczone z angielskiego na jeden z ponad 60 języków. Nieważne, czy czytasz newsy na BBC, oglądasz stację kosmiczną na stronie NASA, czy śledzisz najnowsze wydarzenia z życia Brangeliny i bliźniaków. Teraz możesz zapamiętywać obcojęzyczne wyrażenia z tematów, które na serio cię interesują.

Przed przeczytaniem tego akapitu lepiej zaopatrz się w dawkę insuliny. Oto bowiem aplikacja do nauki hiszpańskiego, w której wyrażenia ilustrowane są przez małe kotki. Jak zapewniają twórcy, połączenie humoru, słodkości i wizualizacji jest kluczem do sukcesu. Grumpy Cat i małe kotki w pieluchach? Bardzo proszę. Teraz godzinami ogladając kocie memy w internecie, nie marnujesz czasu. Aplikację CatAcademy Spanish można pobrać na iOS oraz na Android.
catacademyMasz uczulenie na koty i potrzebujesz bardziej systematycznej metody? Twórcy smartfonowych aplikacji wyszli naprzeciw i tym oczekiwaniom. Wirtualna wersja papierowych fiszek, aplikacja Anki  pozwoli ci zapamiętywać słówka regularnie i obserować postępy w nauce na bieżąco.

Może jednak jesteś beznadziejną tradycjonalistką, a nauka bez zeszytu, słownika i repetytorium gramatycznego to nie nauka? Polecamy w takim razie sprawdzony sposób oklejania przedmiotów dookoła karteczkami…
FullSizeRender

ça va bien, girls?

Podziel się: