pakuj się, kto może!

Wakacje. Urlop nabrał w końcu realnych kształtów. Nieważne czy czekają na ciebie Warmia i Mazury, egzotyczna wycieczka na inny kontynent, śródziemnomorskie pyszności, sprawdzona plaża nad Bałtykiem, czy majestatyczne Alpy. To czas dla ciebie. Z dala od służbowego laptopa, tysiąca maili i budzika nastawionego na 6 rano. Przed tobą ostatnia prosta – przymiarka bikini i spakowanie walizki. Jeśli chodzi o to drugie, czasem łatwiej powiedzieć niż zrobić. Spokojnie, praktyka czyni mistrza! Poniżej znajdziesz kilka gadżetów przydatnych w podróży i praktycznych pomysłów na wakacyjne pakowanie. Mam nadzieję, że dasz się zainspirować, a może nawet pomyślisz o nas ciepło podczas urlopu.

Organizacja to podstawa

Chyba dużo nie zaryzykuję zgadując: jak co roku chcesz zabrać ze sobą pół szafy? Wiesz, że to nie przejdzie. Wybierz 10-20 rzeczy, w których czujesz się absolutnie idealnie. Po drugie – nie składaj ich! Sprawdzone wielokrotnie w praktyce: zabierzesz o jedną trzecią więcej ubrań, jeśli je zrolujesz. Dodatkowo, podczas urlopu oszczędzisz sobie wątpliwych uroków prasowania. Dobrym pomysłem jest też posegregowanie rzeczy, np. bielizna, sukienki, koszulki, kosmetyki i spakowanie ich oddzielnie do organizerów. Cenny urlopowy czas chcesz w końcu spędzić na plaży, a nie na poszukiwaniach ulubionych białych szortów.

Kłopotliwy współpasażer

Czeka cię kilkugodzinna podróż autobusem, pociągiem lub samolotem? Oznacza to nic innego jak tylko chrapiących współpasażerów, hałas, suche powietrze, rozregulowaną klimatyzację i… nudę. Polecam zatem skompletować podręczny zestaw ochronny.

Po pierwsze – para skarpetek i cienki szal. Nie tylko ochroni przed zimnem, osłoni oczy przed światłem w samolocie, ale przyda się też na plaży. Możesz się na nim położyć albo osłonić głowę przed słońcem. 
Po drugie, własne centrum rozrywki, czyli odtwarzacz muzyki i słuchawki (np. w kształcie kocich uszu  lub bezprzewodowe). Koniecznie zabierz też czytnik książek (ten ostatni przyda się również jako przewodnik turystyczny). Krople do oczu i pomadka ochronna nie zajmą wiele miejsca, a doskonale poradzą sobie z suchym powietrzem podczas podróży. Ostatnie, lecz równie ważne: zatyczki do uszu. Warto wybrać odpowiednie, przydadzą się także w basenie, hotelu czy na zatłoczonym polu namiotowym.
kocie uszy

Centrum dowodzenia

Przed wyjazdem warto zatroszczyć się o główne centrum dowodzenia – kontakty, adresy, aparat, dostęp do internetu, GPS, aplikacje bankowe, a nawet bilety lotnicze – wszystko to masz najprawdopodobniej w swoim telefonie. Multifunkcjonalność, obok niezaprzeczalnej wygody, ma jedną wadę – bardzo obciąża baterię. Z pomocą śpieszą podróżne stacje do ładowania. Dzięki nim możesz podróżować spokojnie, nie zastanawiając się, czy ostatni procent baterii przeznaczyć na wrzucenie zdjęcia sałatki na instagram, zameldowanie się w najpopularniejszej knajpie w mieście, telefon do psiapsióły czy odnalezienie hostelu. A może ładowarka i przenośna waga w jednym? Proszę bardzo! Z tym gadżetem nie zaskoczy cię żaden limit bagażu.

wagapower adapter

Waterproof

Jeśli jesteś posiadaczką iPhone’a na pewno drżysz o jego bezpieczeństwo nad wodą. Już nie musisz: jest coś, co zapewni mu wodoodporność.

Coffee to go

Ale czym byłyby wakacje bez odrobiny szaleństwa?! Starałaś się spakować jak najpraktyczniej, możesz zatem pozwolić sobie na rzecz tylko dla przyjemności. Czemu nie zabrać ze sobą, np. podróżnego ekspresu do kawy?Dodatkowa dawka kofeiny prawdopodobnie przyda się po nieprzespanej nocy.

wacaco

A zatem: buon voyage!