IKEA na lato, czyli nowe oblicze sieciówki

Główne trendy tego lata to zdecydowanie wzory, wzory i… wzory. Na ubraniach, stole, ścianach, i poduszkach znajdziemy motywy boho, ludowe, roślinne i bajkowe. I choć wielbicielki minimalizmu nie muszą się martwić – prostota zawsze się obroni – to odrobina szaleństwa, ciepła i romantyzmu we wnętrzu ma teraz swoje pięć minut. Podstawą są tutaj kolory – łączymy ich jak najwięcej ze sobą, a najmodniejsze to zdecydowanie odcienie morskie i zielenie. Pożądane motywy to: ocean, dżungla, baśnie, kwiaty i owoce, ujęte naturalnymi materiałami takimi jak: szkło, papier i drewno. Do tego oczywiście oświetlenie – urocze lampki zaczarują nawet najprostszą aranżację. Wiele z  tych elementów znajdziecie w tym sezonie w sklepach Ikea. Twórcy marki postanowili odejść trochę od zimego, skandynawskiego image’u firmy i oprócz sztandarowych ponadczasowych produktów, znajdziecie również sporo przedmiotów, które pomogą zorganizować przyjęcie w plenerze, ozdobić taras czy odswieżyć wnętrze.


Serce domu.

Dobra kolacja z winem w gronie znajomych, najlepiej w ogrodzie lub na tarasie, to jedna z największych letnich przyjemności. Na szczęście trend slow-food trzyma się mocno, zwracamy coraz większą uwagę na to, co i jak przyrządzamy i jemy. Aby móc w pełni celebrować pyszny posiłek potrzebujemy przede wszystkim pięknego i dużego stołu, przy którym zmieszczą się wszyscy bliscy. Nie ma innej opcji – musi być solidny i drewniany. Oto nasz typ idealnego ogrodowego stołu w rozsądnej cenie. Na ciemnym drewnie naturalne tkaniny, takie jak surowa bawełna lub len nie bedą potrzebowały wielu dodatkowych ozdobników.

Zastawa to podstawa.  

Na stole koniecznie ma być wielobarwnie i wesoło – kwiaty, zastawa we wzory, serwetki, karafki, klasyczne butelki na wodę i kieliszki. Nie powstrzymamy się i przy tej okazji polecamy wam też kolorowe jedzenie, czyli warzywa i owoce! Jeśli nie znalazłaś nic dla siebie w podpowiedziach z Ikei, to może spodobają ci się talerze z flamingami?1. różowa szklanka lub tutaj 2. szklanka cieniowana 3. kieliszek różowy 4. kieliszek zielony

5. Karafka

Lampki, lampeczki, lampiony.

Z pełną odpowiedzialnością możemy was zapewnić, że nie ma takiego wnętrza, którego nie uratuje odpowiednie oświetlenie. Ba, można je tak zaaranżować, że pięknie odda ducha okazji. Jeśli lato, to koniecznie sznury lampek, świeczki i lampiony.

 

Sznur kolorowych lampek

lampion i lampion

Enjoy your summer, girls!