Zosia – samosia… czyli 5 rzeczy dla dziewczyn, które mieszkają same.

Choć przez zdecydowaną większość czasu doceniasz wolność, swobodę i święty spokój, jaki daje mieszkanie w pojedynkę, jestem pewna, że jednym tchem potrafisz wymienić kilka frustrujących momentów, kiedy zwyczajnie przydałaby Ci się czyjaś pomoc. Nieodkręcalny słoik, mrożący krew w żyłach pająk, półka na niebotycznej wysokości. Nawet najbardziej niezależna, ambitna i pewna siebie dziewczyna trafi czasem na złośliwy przedmiot, który zakwestionuje jej mozolnie budowaną samodzielność, a ta zadrży w posadach. Pomogę ci uniknąć zawalenia!

Sezamie otwórz się

Gdy na nic zda się pukanie, nawet to do sąsiada – sięgnij po otwieracz do słoików firmy koziol. Nie ma nic bardziej irytującego niż pesto, do którego nie możesz dobrać się w chwili, w której masz na nie największą ochotę. Również plastikowe nakrętki bywają złośliwe. Ten mały żółw rozprawi się z każdą, niezależnie od wielkości.

tom zolwI nic się nie marnuje!

Jedną z trudniejszych rzeczy w mieszkaniu solo jest opracowanie odpowiednich racji żywnościowych dla jednej osoby. Każda samodzielna dziewczyna zna problem zbyt dużych paczek rukoli i czerniejącego awokado. A że o jedzonko dbać trzeba, w niektórych miejscach na świecie bardzo go przecież brakuje, wystarczy połowę niedojedzonego pomidora, banana, czy otwartą puszkę zabezpieczyć silikonową osłoną, dzięki której utrzymają one swą świeżość jeszcze długo. A przede wszystkim nie wylądują w koszu.

warzywapuszki

Robale

Nie zabijaj! Złap i wyrzuć za okno. Choć kijek mógłby mieć dwa metry więcej…

pajak1 pajak2
Będę grał w grę!

Mieszkanie w pojedynkę nie oznacza, że niczym słynny okularnik z YouTube, nie możesz sama grać w grę. I to planszową. Co ciekawe, wcale ich nie brakuje. Oto jedna z nich. Trafiła tutaj bo ma ładne pudełko.

gra gra2

Domowe SPA

Napięcie wywołane przez krwiożerczego pająka lub nieustępliwy słoik rozluźnisz za pomocą Back Nodger. Tak, tak, nawet masaż pleców można zrobić samemu.

back

…Bo ja sama wszystko wiem 
I śniadanie sama zjem, 
I samochód sama zrobię, 
I z wszystkim poradzę sobie!

Kto by się tam uczył, pytał, 
Dowiadywał się i czytał, 
Kto by sobie głowę łamał, 
Kiedy mogę sama, sama!
 
– Toś ty taka mądra dama? 
A kto głupi jest? 
– Ja sama!

Julian Tuwim

Podziel się: