tort weselny – najważniejsze ciacho w życiu

tort weselny, a raczej jego rytualne krojenie, to całkiem ważny punkt każdego weselicha. jeśli planujecie zaskoczyć swoich gości ciachem wyjątkowej urody, znalazłam dla was cukiernię, która z przyrządzania okolicznościowych słodyczy uczyniła sztukę.

cukiernia Karpicko przygotuje dla was wymarzone ciasto nie tylko z okazji ożenku, choć właśnie tort weselny to ich konik. okazuje się, że również w cukierniczym światku zmieniają się trendy. podobno najmodniejszy jest teraz naked cake.

jak piszą sami twórcy tych cukierniczych dzieł sztuki:

„Nagi tort czyli popularne w świecie cukierniczym określenie nowej formy dekoracji, to świetny zamiennik dla tych, którzy chcą zrezygnować z obkładania tortu masą cukrową.

Naked cake to nie tylko propozycja na tort weselny w rustykalnej, sielskiej oprawie. Naked cakes świetnie sprawdzą się również na wszelkiego rodzaju uroczystościach. Natura podarowała nam cały szereg form i barw, dlatego każdy z pewnością znajdzie dla siebie coś odpowiedniego.

Naked cake w Polsce cały czas budzi kontrowersje. Jedni mówią brzydki, surowy, nieskończony, inni z kolei zakochują się w jego minimalistycznej formie i dekoracjach, które często można znaleźć w spiżarni babci lub w sadzie.

Naked cake to najbardziej naturalne podejście do kwestii tortów okolicznościowych i innych słodkości.”

ja sama jestem zdecydowanie w grupie fanów golaska. zresztą naróbcie sobie apetytu same, przeglądając galerię ciast z cukierni Karpicko poniżej. jak tylko uda wam się wybrać najpiękniejsze z nich, czas na zakup wymarzonej kiecki i przygotowanie niezapomnianej imprezy.

 

I loooove cake, girls!

 

Podziel się: