telefon jeszcze bardziej smart

Jest coś, bez czego rzadko której z nas zdarza się wyjść z domu. To także rzecz, którą posiada zdecydowana większość mieszkańców trzeciej od słońca planety. I choć chciałoby się powiedzieć, że jest nią głowa na karku, chodzi o telefon komórkowy. Lub raczej o jego ostatnie wcielenie, czyli aparat, który tę głowę na karku posiada za nas – tak zwany smartfon. Ten niewielkich rozmiarów rozgarnięty sprzęt potrafi sam w sobie zdziałać dużo więcej niż na jednokomórkowca przystało. Czasy, kiedy telefon służył nam tylko do dzwonienia wydają się bardzo zamierzchłe, a słynną Nokię 3310 można już dziś znaleźć w jednym z wiedeńskich muzeów i to bynajmniej nie w kieszeni kustosza, a za szybą, jako eksponat. I choć współczesny telefon sam w sobie jest małym komputerem, nam ciągle jest mało. Oto kilka gadżetów, które sprawią, że twój fon nie będzie tylko smart – będzie brilliant.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Jestę fotografę.

Szanujący się telefon komórkowy to przede wszystkim aparat. Dzięki Instagramowi, każdy z nas może być prywatnym foto-dokumentatorem własnego, bezdyskusyjnie wyjątkowego życia. Wysokiej klasy domorosły artysta fotografik wie, że nie ma nic lepszego niż nostalgiczny filtr dodany do zdjęcia wysokiego budynku, który pojawił się na jego drodze. Wiem – sama mam Instagram. Jednak dla samozwańczych fotografów ten wirtualny album to za mało. Wszak trendem jest powrót do analogii, do rzeczy prostych, pierwszych. Muzyki słucha się teraz z czarnych płyt, a zdjęcia trzeba drukować lub najlepiej robić je Polaroidem. A żeby nowoczesne połączyć ze starym warto zaopatrzyć się w Polaroid ZIP Mobile Printer. Dzięki tej małej drukarce możesz cieszyć się błyskawicznymi zdjęciami bez konieczności posiadania kultowego aparatu. Polaroid ZIP Mobile Printer to przenośna stacja drukująca z akumulatorem, do której możesz podłączyć nie tylko swój telefon, ale także tablet, czy komputer. Do tego jest biała. Nie wiem jak ty, ale ja uwielbiam małe, białe, gładkie skrzyneczki. Na skróty do zakupienia tutaj.

zip1 zip2 zip3 zip4

Jeśli już drukować, to nie byle co! Nie byle jakie zdjęcia zrobisz specjalnym zestawem, który, jak na prawdziwego fotografa przystało, możesz mieć zawsze przy sobie. Wystarczy, że zamontujesz ten niepozorny brelok na swoim smartfonie, a za pomocą trzech dostępnych obiektywów (szerokokątny, makro i rybie oko) ustrzelisz zdjęcia, których twój Instagram jeszcze nie widział. #must-have.

obi1 obi2 obi3

Unplugged

Uwielbiam wszystko co drewniane i skórzane. Zawsze najbardziej zachwycają mnie rzeczy, nad którymi ktoś musiał trochę posiedzieć, pochylić się, dopracować, a najlepiej zrobił je własnoręcznie. Sęk w tym, że zazwyczaj mnie na nie nie stać. Czasem uda się znaleźć jednak coś, co poza tym, że posiada jakąś gadżeciarską funkcję, również pięknie prezentuje się na półce i sprawia wrażenie zaprojektowanego i przygotowanego z pewnym pietyzmem. Dlatego znalazł się tutaj Trobla. To wzmacniacz dźwięku dla twojego telefonu, który nie zawiera ani grama plastiku. Jest w 100% drewniany, niezwykłej urody, a do tego kupując go nie musisz mieć wyrzutów sumienia, że kiedyś zasili grupę trudnych do wtórnego przetworzenia e-odpadów. Marzy mi się!

tro1 tro2

… a jak dorosnę, będę pilotem!

Do worka gadżetów telefonicznych wrzucam na koniec coś, co na miano gadżetu zasługuje chyba najbardziej. Jest spełnieniem marzeń dla niemogących dorosnąć dziewczynek, które uwielbiały bawić się z chłopakami. Jako młodsza siostra starszego brata odkładam już nań pieniądze. Drogie chłopczyce, oto zdalnie sterowany papierowy samolot.

lot1 lot2 lot3

 bez odbioru, girls!