ach, co to był za ślub…

Czasy wesel w remizie z ozdobami z bibuły są już na szczęście za nami… Większy wybór nie oznacza jednak wcale mniej problemów. W internecie roi się od inspiracji, najnowszych trendów, pięknych zdjęć i porad stylistów, od których łatwo o zawrót głowy. Na pocieszenie – teraz piękny ślub jest w zasięgu ręki każdej przyszłej panny młodej, bez względu na budżet! Przyjęcia pod gołym niebem, na luzie, okraszone stylem rustykalnym, to teraz absolutny hit. Za salę posłuży ogródek, za oświetlenie świeczki w słoikach, a zaproszenia można wykonać własnoręcznie.

mniej znaczy więcej

Białe zaproszenia z motywem dwóch złotych obrączek i nadrukowanym wierszykiem są już zdecydowanie passé. I dobrze, bo dużo ładniejsze i stylowe zaproszenia można zrobić taniej! Pióro ze stalówką, postarzony papier oraz koperta i przy odrobinie talentu wyczarujesz oryginalne ślubne zaproszenie sama. Jedynym ograniczeniem jest twoja własna wyobraźnia. Jeśli nie ufasz aż tak swoim zdolnościom artystycznym, możesz zlecić druk np. tutaj

 
w blasku świec

Obojętnie, czy zdecydujesz się na ślub pod gołym niebem, czy wewnątrz, oświetlenie jest jedną ze spraw kluczowych. Wszystko wygląda bardziej tajemniczo i klimatycznie w lekkim półmroku i blasku świec lub małych lampek. Najprostszą (a jednocześnie efektowną) formą lampionu będzie zwykły biały papierowy woreczek śniadaniowy lub słoik i podgrzewacz. Podgrzewacze same w sobie też mogą być ozdobą, np. te w kształcie muszelki od urbanoutfitters.com

Dla dysponujących większym budżetem, idealnie sprawdzą się szklano-miedziane naczynia. Są aktualnie szalenie modne i posłużyć mogą również jako terrarium dla sukulentów. Po przyjęciu będą także świetną i funkcjonalną ozdobą małżeńskiego gniazdka.

Żarówki z ozdobnym żarnikiem oraz wszelkiego rodzaju lampy wykorzystujące to źródło światła powracają do łask. Pojedyncze betonowe oprawki wpasują się w niemal każde stylowe wnętrze. Można też uciec się do całej masy ledwo świecących żarówek tworzących konkretne kształty. Sprawdzą się one również podczas wesela, np. do oznaczenia baru lub parkietu. Strzałki, literki, oraz mnóstwo innych kształtów, do wyboru do koloru!

na górze róże, na dole…

…fiołki. Nie ma ślubu ani wesela bez kwiatów. Miliony białych róż ustępują ostatnio pola chabrom, zatrwianowi i innym łąkowym kwiatom. Wplecione tu i ówdzie gałązki eukaliptusa bronią się same. Podobnie, jak ze świecami, im większa wyobraźnia i zaangażowanie, tym taniej i piękniej można wypełnić każdą przestrzeń stylowymi kwiatami. Twoimi pomocnikami będą tutaj stare butelki, słoiki, szklanki, żarówki, emaliowane garnki, miedziane i ocynkowane naczynia, sznurek i wstążki. Jeśli to dla Ciebie za dużo, zawsze możesz postawić na prawdziwe wazony, np. ten w kształcie muszli.

and they lived happily ever after…

Podziel się: