królowa śniegu, czyli idealny ślub zimą

Jeśli planujesz wesele, a jednocześnie lubisz wyróżniać się w tłumie, to myślę, że mam dla ciebie dzisiaj coś interesującego – ślub zimą! Jedynie raz miałam szansę uczestniczyć w grudniowym przyjęciu weselnym w otoczeniu ośnieżonych Tatr. I chociaż sama jestem osobą ciepłolubną, zapamiętam to wydarzenie jako niebanalne i niezwykle urokliwe (niemałą rolę odegrało tu na pewno grzane wino). W tym przypadku kluczem do sukcesu jest zdecydowanie wybór odpowiedniego miejsca. O ile latem ogródek, czy kawałek plaży idealnie posłużą za parkiet i miejsce na drewniane stoły, o tyle zimą lepiej postawić na przytulne wnętrze, najlepiej z kominkiem. Idealnym dopełnieniem mroźnego powietrza byłby zapierającym dech w piersiach górski krajobraz lub sala z widokiem na brzeg wzburzonego morza. Ważnymi zaletami zimowych terminów jest większa dostępność oraz często przyjaźniejsze ceny niż w sezonie. Poniżej znajdziecie kilka moich typów na idealną lokalizację.

Cedrowy dworek

Dworek oczarowuje przede wszystkim rustykalnym, swoiskim wnętrzem. Chociaż obiekt położony jest w sercu Żuław Wiślanych, wywołuje we mnie silne górskie skojarzenia. Idealne miejsce na stylową biesiadę na wysokim poziomie.

 

Willa Tadeusz

To chyba mój faworyt wśród dzisiejszych kandydatów. Położony w górach, w okolicach Krakowa, pensjonat Willa Tadeusz to na pewno miejsce z duszą. A jeśli nawet wśród twoich gości znajdą się jacyś sceptycy lub „zmarzluchy”, po zobaczeniu takich widoków, bez namysłu wybaczą ci ujemną temperaturę.

Góralski Dwór

Jeśli góry są ci szczególnie bliskie, a dodatkowo jesteś wielbicielką góralskich klimatów, to miejsce będzie idealne dla ciebie. Położony u podnóża Tatr Góralski Dwór oferuje widok na pasmo gór z Giewontem i Kasprowym Wierchem. W towarzystwie roztańczonych górali, twoi goście nie powinni narzekać na nudę. Do tego ten tradycyjny piec chlebowy na środku sali…

Zamek Neptun

A teraz coś dla Królowej Śniegu – prawdziwy zamek! I to stuletni, nad samym brzegiem morza. Trudno o bardziej romantyczną otoczkę dla tego wydarzenia. Wprawdzie zdjęcia nie przedstawiają zamku zimą, jednak tak malownicze miejsce łatwo sobie wyobrazić ozdobione białym puchem. W hotelu dostępne są także bardziej przyziemne atrakcje, takie jak spa.

Mimo wszystko nie jesteś przekonana do wesela w grudniu? Tutaj znajdziesz kilka porad na udane letnie przyjęcie. A kilka podpowiedzi na modny tort weselny, czyli najważniejsze ciacho w życiu znajdziesz tutaj.

’walking in the winter wonderland’

Podziel się: