hej ho, hej ho…

Jak co roku o tej porze, na blogach modowych roi się od nowych aranżacji szkolnego mundurka. Nie mogłam być gorsza i też wyszukałam dla was coś ciekawego na ten trudny powrót. Nieważne, czy czeka cię spotkanie z facetką od polaka, czy z wracającym z urlopu szefem. Pierwszy września oznacza jedno – koniec laby i rozluźnionego okresu urlopowego. Potrzebujesz czegoś na zachętę, ale nie kręcą cię samoprzylepne karteczki, kolorowe długopisy i pachnące okładki? Mamy dla ciebie kilka nowości ze świata biurowo-szkolnych fantów. A zatem, jak mawiają blogerki gadżetowe: do rzeczy!

Budzikom śmierć

Ranking wad roku szkolnego otwierało u mnie zawsze wczesne wstawanie. Niestety nie jestem w stanie zmienić twojego planu zajęć. Mam za to coś, co pomoże wprawić cię od rana w lepszy nastrój. Zezujący zegar  sprawi, że uśmiechniesz się zaraz po przebudzeniu.

zezujacyPodpatrzony w serialu Girls, gadający japoński Clockman na pewno obudzi cię w niezwykle oryginalny sposób. Obejrzyjcie go w akcji! Dostępny jest w kilku wersjach kolorystycznych tutaj.

gadulaNic nie jest w stanie wprowadzić cię rano w dobry nastrój, dopóki nie wypijesz kubka dobrej kawy? Może zainteresuje cię wynalazek, za który moim zdaniem należy się pokojowa Nagroda Nobla.

1
Pendrive – bez niego ani rusz

Po prostu niezbędny. Prezentacje, dodatkowe materiały, notatki to codzienność w szkole i w pracy. Pendrive’y dostępne są praktycznie w każdym kolorze i kształcie. Fanki błyskotek, zwierzaków, kreskówek czy babeczek mają w czym wybierać. Oto zaledwie kilka najciekawszych przykładów wraz z podpowiedziami, gdzie je znaleźć.

kot2 kot-pendrivekot

lakierszminka

filizyanka filiżanka

drewnianedrewno egzotyczne

personalnytwój własny wzór na drewnie

Podstawa programowa

Żadna nowinka techniczna nie zastąpi przyjemności pisania prawdziwym długopisem w prawdziwym zeszycie. Ołówek i długopis wcale nie muszą być nudne! Gumki w kształcie zwierzątek, deseru lub frytek, neonowe kredki czy metaliczne notesy dodadzą koloru szarej szkolnej rzeczywistości.

gumkideserfastfoodgumkinotesy
Daj skserować!

Za czasów szkolnych naszych rodziców zdecydowanie science fiction. Dzisiaj może mieć go każda przeciętna zjadaczka obiadów w stołówce. Mowa o ręcznym skanerze. Mały i wygodny – zmieści się w twoim plecaku, czy torbie. Zeskanowane w wysokiej jakości pliki zapiszesz jako dokument .pdf lub .doc, co umożliwi ich późniejsze edytowanie.

ss2
ss1
Nie możesz na lekcji używać laptopa i
nie przepadasz za nauką z nieczytelnych odręcznych zapisków? A może wiedza wpada ci do głowy najłatwiej podczas notowania, ale ostatecznie chcesz mieć wszystkie wiadomości gotowe do druku? Oto cyfrowy długopis. Miej go przy sobie na lekcji, spotkaniu, wykładzie, a oszczędzisz sobie żmudnego przepisywania notatek do worda. Bazgrzesz jak kura pazurem? Żaden problem. Nie musisz być mistrzynią kaligrafii, bo długopis rozpoznaje każdy rodzaj pisma.

pen

Girls like it!