big city life! czyli miejskie dodatki dla domu

H&M Home to jeden z moich ulubionych sklepów z wyposażeniem mieszkania. Jest jednym z nielicznych, w których za stosunkowo nieduże pieniądze jesteśmy w stanie znaleźć prawdziwe perełki. Sieciówka śledzi trendy i poszczególne jej kolekcje bardzo trafiają w mój gust. Z niecierpliwością czekam na wyprzedaże w sklepach Hennes’a i Mauritz’a, w których półkę z bardzo przecenionymi gadżetami możecie eksplorować przez cały rok – nie raz udało mi się upolować tam niesamowite rzeczy za naprawdę niewielkie pieniądze.

New York, New York!

Dzisiaj zapraszam was na przegląd poświątecznie przecenionych gadżetów z H&M Home. Wszystkie będą miały jednak wspólny mianownik: są dla typowych mieszczuchów. Jeśli kochasz miejską dżunglę, a Nowy Jork to miejsce, w którym chciałabyś żyć, na pewno urzekną cię poniższe przedmioty. Wyposaż swoje cztery kąty w wielkomiejskim stylu.

A jeśli migające światła billboardów, wycie syren i klaksonów nie są dla ciebie – obserwuj nasz blog. Już wkrótce coś dla fanek prawdziwej dżungli, niekoniecznie miejskiej.

Wielkie mycie

Na początek kąpiel w cieniu jednego z najbardziej znanych architektonicznych symboli Nowego Jorku. Wysokościowiec Chrysler’a ukończony został w 1930 roku i był wtedy najwyższym budynkiem świata. Być może właśnie pod prysznicem zaplanujesz wyprawę do Big Apple, żeby zobaczyć ten drapacz amerykańskich chmur na własne oczy?

Wielkie (pachnące) Jabłko

Wiesz dlaczego Nowy Jork nazywany jest Big Apple (z ang. Wielkie Jabłko)? Wszystko zaczęło się w latach 20-tych ubiegłego wieku. Dziennikarz New York Morning Telegraph, John J. Fitzgerald, zaczął używać tej nazwy, pisząc o wyścigach konnych. Przypadkowo usłyszał, jak dżokeje okreslają tak tor wyścigowy w NY. Nazwał tak nawet swoją kolumnę we wspomnianej gazecie: Around the Big Apple. Pisał do niej przez 20 lat. Od tego czasu Big Apple stało się synonimem nowojorskich gonitw, a wygrana na wspomnianym torze stała się marzeniem każdego dżokeja. Mawiali: „Jest tylko jedno wielkie jabłko. To Nowy Jork” (There’s only one Big Apple. That’s New York). W H&M Home znajdziesz piękną świecę zapachową ukrytą w pojemniku właśnie w kształcie miasta, które nigdy nie zasypia.

Coffee break na Upper East Side

Zaserwuj swoim znajomym aromatyczną kawę w filiżankach, na których sylwetce rysuje się najbardziej charakterystyczny skyline świata. Razem z pasującymi talerzykami stanowią być może komplet, obok którego nie przeszedłby obojętnie rozkochany w Nowym Jorku Woody Allen. Byłaś już na Manhattanie?

Na 5th Avenue

Jeśli na plotki wpadnie nieco więcej gości, a twoje kelnerskie umiejętności nie należą do najlepszych, łatwiej będzie przynieść filiżanki na tacy. Nie ma chyba bardziej wielkomiejskiego sposobu komunikacji niż podziemną koleją. Taca z planem nowojorskiego metra!

xoxo, gadget girls!