baby girl, czyli 3 gadżety dla młodych mam i ich bobasów

Nie ma na świecie takiego gadżetu, który zastąpiłby mamę. Nie ma też takiej mamy, która powiedziałaby, że opieka nad dziećmi, a szczególnie tym pierwszym, to spacerek krainą ładu, bezpieczeństwa i spokoju. Hormony buzują, a i bobo potrafi czasem pokazać ząbki, których właściwie jeszcze nie ma. I znów sprawdza się zasada: wskaż mi dziedzinę życia, a znajdę na nią gadżet. Również w tej materii technologia potrafi zachwycać. Macierzyństwo i wychowanie własnych szkrabów to pewnie najtrudniejsze zadanie, które przyszło lub przyjdzie nam wykonać – dlaczego go nie uprościć?

Pan Kotek był chory

Zdarza się, że maluchy chorują. Przeziębiają się, mają kolki, ząbkują, a co za tym idzie miewają gorączkę. Pacif-i pomoże na bieżąco mierzyć temperaturę twojej pociechy. To zwykły-niezwykły smoczek, który łączy się z twoim smartfonem za pomocą bluetooth. Dzięki niemu możesz bezpośrednio na swoim telefonie zapisywać temperaturę dzidzi przez cała dobę, a także notować czas, w którym podałaś jej ostatnią dawkę leków.

ter2ter1

Łapacz snów

To prawdopodobnie najdroższe śpioszki jakie istnieją (może poza tymi, które nosi córka Kanye – North West). Myślę, że są jednak warte swojej ceny, gdyż, jak reklamują same zachwycone mamy, pozwalają spokojnie spać – a sen to w macierzyństwie produkt deficytowy. To niepozorne ubranko do spania uszyte z wysokiej jakości ekologicznej bawełny posiada wbudowany sensor. Nie jest to jednak brzydka płytka układów scalonych, który z malucha stworzy robo-dzidzię, a jedynie uroczy żółwik. Zwierzątko ma za zadanie kontrolować oddech, temperaturę ciała, pozycję niemowlaka i informuje, gdy dziecko się obudzi. Dzięki Mimo cała rodzina może spać spokojnie.

zolw1yolw3
zolw2zolw4

Jak u mamy

Na koniec mamaRoo – fotelik, kołyska i bujak w jednym. To jedyne urządzenie, które naśladuje naturalne ruchy rodziców. Mama i tata nie mają przecież opcji wibracji. mamaRoo posiada kilka trybów działania, które wprawiają fotel w ruch przypominający dziecku najbardziej uspokajające i relaksujące okoliczności. Delikatne kołysanie i przytłumiona, wyciszająca muzyka mają odpowiadać maminemu brzuchowi. Jest też rytmiczne bujanie, które kojarzy się z rękami taty, a także ukochany przez chyba wszystkie dzieci – tryb samochodowy. Przepraszam, czy są takie dla dorosłych?

mama1 mama2 mama3
moms like it!