5 wyjątkowych miejsc noclegowych w Polsce

jak każdy prawdziwy obywatel naszego nadbałtyckiego kraju uwielbiam długie weekendy. jak wygląda pogoda w Polsce, każdy widzi – nie zawsze uda nam się hasać na boso po ciepłym piasku na plaży w maju. wypad na weekend wymaga więc nieco więcej kreatywności i odkrywania nowych miejsc, które swą urodą i atmosferą potrafią urzekać cały rok. zapraszam was na wycieczkę do 5 wyjątkowych miejsc noclegowych w Polsce.

o ile nadal kocham hostele, campingi, noce w śpiworze na plaży czy w samochodzie, nie będę ściemniać, że czasem marzy mi się odrobina luksusu. jednak w moim mniemaniu luksus nie oznacza pięciu gwiazdek, hotelowego boya, all inclusive, pozłacanych klamek i hałaśliwych resortów. miejsca noclegowe, które wybrałam znajdują się w większości nieco na uboczu, w lesie, na zboczu wzgórza, w iście sielankowym otoczeniu. to luksusowa stodoła, wystawna wiejska chata, a nawet pełen przepychu namiot. luksus z pieśni Kochanowskiego. wyjątkowość tych miejsc, ich położenie i uroda, na pewno zrekompensują wszelkie meteorologiczne niedostatki naszego pięknego kraju.

na początek Kaszuby

listę wyjątkowych miejsc noclegowych w Polsce otwiera Cisowy Zakątek. to niezwykła osada pokrytych strzechą domków, o nieco skandynawskim sznycie. tak pięknie wyposażonych i dopracowanych, że nie chce się wyścibić z nich nosa. wolnostojące, zapewniają intymność, pozwalają się wyciszyć, skupić na tych, z którymi chcemy spędzić w nich czas. a dookoła piękny dziki las.

domki na wodzie

przenosimy się teraz na samo wybrzeże. w Mielnie, na jeziorze Jamno możecie przespać się w połączonych siecią kładek klockach. ich wielkie okna pozwalają cieszyć się jednym z najpiękniejszych spektakli jakie funduje nam codziennie natura – słońcem chowającym się za błękitny horyzont.

z górki na pazurki

w górach beskidzkich, niedaleko Wisły, w samym centrum Przełęczy Salmopolskiej znajdują się apartamenty Malinka. są idealnym połączeniem najnowocześniejszych rozwiązań wnętrzarskich i piękna okolicznej przyrody. mnie najbardziej zachwyca taras z basenem, a w tle zapierający dech w piersiach widok polskich gór.

glamping

być może dla niektórych z was jest to zupełnie nowe słowo o bardzo tajemniczym znaczeniu. spieszę zatem wyjaśnić, że twór ten jest zlepkiem dwóch angielskich słów glamour i camping, znaczy więc ni mniej, ni więcej niż luksusowy kemping. miejsce, gdzie możecie spędzić noc pod namiotem niczym z „Baśni z tysiąca i jednej nocy” znajduje się na Mazurach, a jego nazwę wymyślił chyba sam Tolkien. Glendoria położona jest nad leśnym jeziorkiem, wśród pachnących ziołami łąk, ma też prywatna plażę i SPA na pomoście!

stodoła jak w 7 niebie

na koniec znów Kaszuby i stodoła w której nie ma siana. trzeba go jednak przywieźć nieco w portfelu, bo miejsce jest naprawdę pełne przepychu. wnętrza Stodoła7 są dopracowane w każdym najmniejszym detalu. nie mogę oderwać wzroku od stojącej w centralnym punkcie łazienki czerwonej wanny, na pięknie zdobionych łapach z apartamentu Niebo.

wyjątkowych miejsc noclegowych w Polsce jest zapewne znacznie więcej, a pocztą pantoflową wieści rozchodzą się najszybciej – jeśli więc znacie miejsca, które powinny znaleźć się wśród tych powyższych, koniecznie dajcie nam znać w komentarzach lub na Facebooku!

sleep tight, girls!

Podziel się: